Erzurum Palandöken ve Konaklı kayak merkezleri özelleştirme kapsam ve programına alındı. İşletme hakkı devri yöntemiyle gerçekleştirilecek özelleştirmeler 3 yıl içinde tamamlanacak. Resmi Gazete’de dün yayınlanan Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı’na göre özelleştirmeler, Konaklı Kayak Merkezi ile Palandöken Kayak Merkezi’nde yer alan tüm varlıkları kapsayacak.

GÖLETİ DE ÖZELLEŞTİRİLECEK

Karara göre, her iki kayak merkezinin sınırlarını belirleyen Maliye Hazinesi ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait taşınmazların yanı sıra bu merkezlerdeki pist, lift, gölet ve benzeri yapı, tesis ve diğer varlıklar da satış kapsamında olacak.

3 YILDA TAMAMLANACAK

Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezlerinin özelleştirme işlemi tamamlanana kadar, bu işletmelerden elde edilen her tür gelir, Spor Genel Müdürlüğü veya Türkiye Kayak Federasyonu’na bırakılacak. Bu kararın uygulanması ile ilgili hususlar, gerek görülmesi halinde Maliye Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Kayak Federasyonu ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı arasında yapılacak protokollerle belirlenecek. Karara göre özelleştirme 3 yıl içinde tamamlanacak.